Konferencja diabetologiczna w Lublinie -16-18.05.2019

0
799

Wymiana doświadczeń zawodowych lekarzy i rozmowa na tematy ważne dla naszych specjalizacji to bardzo istotny aspekt tego zawodu. Jedną z okoliczności, kiedy mogę spotkać się z lekarzami z najważniejszych ośrodków w kraju, a także z zagranicy, są kongresy i konferencje branżowe.

Podczas 3-dniowej konferencji diabetologicznej w Lublinie rozmawiałam m.in. z prof. Edwardem Frankiem z Warszawy (to mój były szef, z którym miałam okazję pracować przez wiele lat w Klinice Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA w Warszawie) , prof. Piątkiewiczem (Warszawa) oraz z panią prof. Jarosz-Chobot (Katowice).

Wszyscy na co dzień zajmujemy się nieco innymi sprawami, ale jesteśmy tak samo zainteresowani tematem nowoczesnej diabetologii i pozostajemy w kontakcie. Bardzo się cieszę, że taka współpraca, choć na innych polach, wciąż trwa pomiędzy nami. Mamy świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia motywacja pacjenta do leczenia w terapii zaburzeń cukrowych (węglowodanowych). Sam lek nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Cieszę się, że profesorowie promują problem indywidualizacji terapii i holistycznego podejścia do terapii.

Podczas konferencji spotkałam się także z psychologiem Jackiem Santorskim, który poruszał aspekty psychologiczne w pracy lekarza.

Pozdrawiam Was serdecznie z Lublina!

Doktor Luiza


Bądź na bieżąco! 


@okiem_doktor_luizy


FB/okiemdoktorluizy/

Poprzedni artykułZmiany skórne w otyłości
Następny artykułPowiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.