Konferencja diabetologiczna w Lublinie

0
1045

Wymiana doświadczeń zawodowych lekarzy i rozmowa na tematy ważne dla naszych specjalizacji to bardzo istotny aspekt tego zawodu. Jedną z okoliczności, kiedy mogę spotkać się z lekarzami z najważniejszych ośrodków w kraju, a także z zagranicy, są kongresy i konferencje branżowe.

Podczas 3-dniowej konferencji diabetologicznej w Lublinie rozmawiałam m.in. z prof. Edwardem Frankiem z Warszawy (to mój były szef, z którym miałam okazję pracować przez wiele lat w Klinice Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA w Warszawie) , prof. Piątkiewiczem (Warszawa) oraz z panią prof. Jarosz-Chobot (Katowice).

Wszyscy na co dzień zajmujemy się nieco innymi sprawami, ale jesteśmy tak samo zainteresowani tematem nowoczesnej diabetologii i pozostajemy w kontakcie. Bardzo się cieszę, że taka współpraca, choć na innych polach, wciąż trwa pomiędzy nami. Mamy świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia motywacja pacjenta do leczenia w terapii zaburzeń cukrowych (węglowodanowych). Sam lek nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Cieszę się, że profesorowie promują problem indywidualizacji terapii i holistycznego podejścia do terapii.

Podczas konferencji spotkałam się także z psychologiem Jackiem Santorskim, który poruszał aspekty psychologiczne w pracy lekarza.

Pozdrawiam Was serdecznie z Lublina!

Doktor Luiza


Bądź na bieżąco!


@okiem_doktor_luizy


FB/okiemdoktorluizy/

Poprzedni artykułZmiany skórne w otyłości
Następny artykułPowiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.