Pytanie na Śniadanie – Jakie objawy na skórze mogą świadczyć o chorobie Hashimoto? 28.03.2022

0
1780

W najnowszym odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 07:50) mówiłam na temat objawów skórnych w chorobie Hashimoto. W programie wzięła udział też pacjentka, która 9 lat temu usłyszała diagnozę o tej chorobie przy okazji badań wykonywanych w ciąży.

Z tego odcinka PNŚ dowiecie się, na jakie objawy, które mogą sugerować chorobę Hashimoto, zwrócić uwagę i jakie badania są niezbędne, aby postawić diagnozę.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/59287626/7-objawow-hashimoto-na-skorze

Diagnoza choroby Hashimoto często jest niezamierzenie odwlekana w czasie, ponieważ pacjenci mają objawy skórne, które leczą u dermatologa, np. pokrzywkę, przesuszenie skóry, swędzenie, czasami łuszczenie się skóry. Tymczasem źródłem ich problemów jest choroba endokrynologiczna.

Same problemy skórne to jednak za mało, aby podejrzewać u siebie chorobę Hashimoto. Musimy pamiętać, że obecnie miewamy suchą skórę, ponieważ spożywamy za mało płynów – o tym też mówiliśmy w programie.

Chorobie Hashimoto towarzyszy więcej objawów, m.in. zmęczenie oraz zwiększenie masy ciała. 

Więcej tym, jakie jeszcze objawy mogą sugerować chorobę Hashimoto oraz jak wygląda diagnostyka tego schorzenia, dowiecie się z nagrania odcinka tutaj.

Poprzedni artykułRaport Światowej Federacji Otyłości – czy zdołamy zahamować tendencję wzrostową?
Następny artykuł4. REGULARNE POSIŁKI – zalecenie na kwiecień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.