1. Celebruj – zalecenie na styczeń

0
152

[Autopromocja]

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim szereg możliwości. To nie tylko kolejna data w kalendarzu, to otwarcie nowego rozdziału w życiu. To czas na wprowadzenie pozytywnych zmian, spróbowanie czegoś nieznanego, znalezienie jakiegoś hobby. Pamiętajmy jednak, że każda zmiana zaczyna się od nas i naszego dobrego samopoczucia, dlatego również i w tym roku będziemy pracować nad wyrobieniem sobie zdrowych nawyków.

Styczeń jest miesiącem, w którym snujemy plany na bieżący rok i zaznaczamy ważne daty w kalendarzu. W tym roku zadbajmy o to, aby pośród obowiązków, spotkań służbowych czy wizyt u lekarza, znaleźć odpowiednio dużo czasu na dobrą zabawę w gronie najbliższych. Taki balans pomiędzy obowiązkami a przyjemnościami jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomoże nam w tym wyzwanie, które przygotowałam specjalnie na ten miesiąc.

Wyzwanie na styczeń według Mojego Kalendarza Zdrowia 2023 brzmi – Celebruj!

Zaznaczmy w kalendarzu nieformalne święta, które stanowią dobry pretekst do spotkania z najbliższymi. Zacznijmy od swoich urodzin i imienin. Zastanówmy się również, kiedy nasi przyjaciele, znajomi czy rodzina obchodzą ważne momenty i zapiszmy te daty, aby nie wyleciały nam z głowy. Może ktoś z bliskich wyprawia w tym roku komunię, chrzciny lub wesele? Pamiętajmy także o rocznicach, dniach wolnych od pracy, urlopie. Kiedy zaznaczymy te daty w swoim kalendarzu, okaże się, że mamy mnóstwo okazji do wspólnego celebrowania w gronie najbliższych.

Dlaczego to jest takie ważne? Święta czy różne uroczystości przełamują naszą codzienną rutynę, odrywają nas od zmartwień i obowiązków. W takie wyjątkowe dni, inne od powszednich, czas płynie inaczej, jakby zupełnie się zatrzymał. Chwile w gronie najbliższych są nam potrzebne, abyśmy zwolnili na moment i czerpali radość z bycia tu i teraz. Zadbajmy o to, aby w bieżącym roku takich dni było jak najwięcej!

Zamieniajmy zwyczajne dni w święta. Tak naprawdę każdy powód jest dobry, aby się spotkać i wspólnie celebrować, nawet coś małego. Jeśli więc w naszym życiu akurat nie dzieje się nic przełomowego, znajdźmy jakiś pretekst, aby świętować. Pomyślmy, co w tym tygodniu wprawiło nas w dobry nastrój i cieszmy się z małych sukcesów.

Spotykajmy się z naszymi dobrymi znajomymi i cieszmy się z kolejnego roku spędzonego razem. Zabierzmy dzieci do zoo czy do kina za dobre osiągnięcia w nauce. Zaprośmy naszego partnera na kolację z okazji rocznicy związku. Organizujmy spotkania w domu, celebrujmy także poza domem. Od czasu do czasu pozwalajmy sobie na wyjście do restauracji, kina czy teatru. Czerpmy także radość z małych, spontanicznych wyjść do ulubionej cukierni czy kawiarni.

Mnóżmy powody, dla których warto spotkać się z najbliższymi i wspólnie cieszyć się, nawet z najdrobniejszych rzeczy. Zobaczycie, że w niedługim czasie okazje do świętowania zaczną pojawiać się jakby same. I uwaga, bez głośnego odśpiewania „sto lat” się nie liczy!

Poprzedni artykułPytanie na Śniadanie – Jaki wpływ na nasz organizm ma niejedzenie kolacji? 28.12.2022
Następny artykułPytanie na Śniadanie – Trendy zdrowotne 2023 – na co warto postawić w tym roku? 03.01.2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.