Celebruj

0
436

[Autopromocja]

Witajcie kochani. Ten wpis powstał w styczniu, z myślą o nadchodzącym karnawale. Jednak zawarte w nim wskazówki możecie zastosować zawsze, kiedy w waszym życiu pojawia się okazja do celebracji. Bo o to właśnie chodzi, aby cieszyć się nawet z najdrobniejszych sukcesów :).

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim szereg możliwości. To nie tylko kolejna data w kalendarzu, to otwarcie nowego rozdziału w życiu. To czas na wprowadzenie pozytywnych zmian, spróbowanie czegoś nieznanego, znalezienie jakiegoś hobby. Pamiętajmy jednak, że każda zmiana zaczyna się od nas i naszego dobrego samopoczucia, dlatego również i w tym roku będziemy pracować nad wyrobieniem sobie zdrowych nawyków.

Styczeń jest miesiącem, w którym snujemy plany na bieżący rok i zaznaczamy ważne daty w kalendarzu. W tym roku zadbajmy o to, aby pośród obowiązków, spotkań służbowych czy wizyt u lekarza, znaleźć odpowiednio dużo czasu na dobrą zabawę w gronie najbliższych. Taki balans pomiędzy obowiązkami a przyjemnościami jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nasze wyzwanie brzmi: Celebruj!

Zaznaczmy w kalendarzu nieformalne święta, które stanowią dobry pretekst do spotkania z najbliższymi. Zacznijmy od swoich urodzin i imienin. Zastanówmy się również, kiedy nasi przyjaciele, znajomi czy rodzina obchodzą ważne momenty i zapiszmy te daty, aby nie wyleciały nam z głowy. Może ktoś z bliskich wyprawia w tym roku komunię, chrzciny lub wesele? Pamiętajmy także o rocznicach, dniach wolnych od pracy, urlopie. Kiedy zaznaczymy te daty w swoim kalendarzu, okaże się, że mamy mnóstwo okazji do wspólnego celebrowania w gronie najbliższych.

Dlaczego to jest takie ważne? Święta czy różne uroczystości przełamują naszą codzienną rutynę, odrywają nas od zmartwień i obowiązków. W takie wyjątkowe dni, inne od powszednich, czas płynie inaczej, jakby zupełnie się zatrzymał. Chwile w gronie najbliższych są nam potrzebne, abyśmy zwolnili na moment i czerpali radość z bycia tu i teraz. Zadbajmy o to, aby w bieżącym roku takich dni było jak najwięcej!

Zamieniajmy zwyczajne dni w święta. Tak naprawdę każdy powód jest dobry, aby się spotkać i wspólnie celebrować, nawet coś małego. Jeśli więc w naszym życiu akurat nie dzieje się nic przełomowego, znajdźmy jakiś pretekst, aby świętować. Pomyślmy, co w tym tygodniu wprawiło nas w dobry nastrój i cieszmy się z małych sukcesów.

Spotykajmy się z naszymi dobrymi znajomymi i cieszmy się z kolejnego roku spędzonego razem. Zabierzmy dzieci do zoo czy do kina za dobre osiągnięcia w nauce. Zaprośmy naszego partnera na kolację z okazji rocznicy związku. Organizujmy spotkania w domu, celebrujmy także poza domem. Od czasu do czasu pozwalajmy sobie na wyjście do restauracji, kina czy teatru. Czerpmy także radość z małych, spontanicznych wyjść do ulubionej cukierni czy kawiarni.

Mnóżmy powody, dla których warto spotkać się z najbliższymi i wspólnie cieszyć się, nawet z najdrobniejszych rzeczy. Zobaczycie, że w niedługim czasie okazje do świętowania zaczną pojawiać się jakby same. I uwaga, bez głośnego odśpiewania „sto lat” się nie liczy!

Poprzedni artykułJaki wpływ na nasz organizm ma niejedzenie kolacji?
Następny artykułTrendy zdrowotne 2023 – na co warto postawić w tym roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.