Obesogeny jedną z przyczyn nadmiernej masy ciała

0
932

W najnowszym odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 08:01) wypowiedziałam się na temat obesogenów jako jednej z przyczyn nadmiernej masy ciała. Z programu dowiecie się m.in.:

  • czym są obesogeny,
  • w jaki sposób przedostają się do naszego organizmu,
  • czy możemy unikać obesogenów,
  • co może być pomocne w utracie tkanki tłuszczowej.

W swojej pracy spotykam się m.in. z pacjentami, którzy mimo odpowiedniej diety i ćwiczeń wciąż nie mogą schudnąć. Przyczyn, dlaczego tak się dzieje jest oczywiście wiele. Jedną z nich mogą być obesogeny. Są to substancje występujące m.in. we wszechobecnym plastiku oraz w przemyśle chemicznym. Przedostają się do naszego organizmu na przykład poprzez skórę i układ pokarmowy. Następnie przenikają do naszych komórek i utrudniają proces utraty masy ciała.

W obecnych czasach nie da się w zupełności uniknąć kontaktu z plastikiem, możemy go jednak ograniczyć. Tak często jak to możliwe, rezygnujmy z poliestrowych ubrań, plastikowych przedmiotów, a także z żywności opakowanej w plastik. Pamiętajmy, że obesogeny uwalniają się szczególnie wtedy, kiedy dojdzie do mikrouszkodzenia plastiku. Dlatego jeśli już musimy, używajmy plastiku zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie zgniatajmy butelek po wodzie i nie napełniajmy ich ponownie, takie opakowanie nadaje się już wyłącznie do recyklingu. Wyjątek stanowią specjalnie oznakowane opakowania z przeznaczeniem do przechowywania żywności.

To, co jeszcze może być pomocne w utracie wagi, to picie odpowiedniej ilości płynów. Nie musi to być sama woda, możemy pić również różnego rodzaju herbaty czy wodę z cytryną. Ważne jest jednak, abyśmy utrzymali odpowiednią ilość płynów w organizmie, ponieważ nasze komórki pracują na wodzie. Dlatego jeśli jesteśmy odwodnieni, nasz organizm może pozostać oporny na utratę nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Poprzedni artykułPo czym poznać, że z hormonami jest coś nie tak?
Następny artykuł6. ŚPIJ REGULARNIE – zalecenie na czerwiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.