Podsumuj ten rok i zrób plany na kolejny

0
411
[Autopromocja]

Witajcie kochani. Ten wpis powstał w grudniu, z myślą o dobiegającym końca roku 2022 i nadchodzącym 2023. Jednak zawarte w nim wskazówki możecie zastosować w każdym momencie swojego życia, kiedy czujecie, że potrzebujecie podsumować pewien etap i zrobić plany na kolejny.

Moi drodzy, mamy grudzień. Czy Wam też cały rok minął tak szybko? Choć kalendarzowa zima dopiero się zacznie, to za oknem już czuć atmosferę zbliżających się Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku. A ja mam dla Was ostatnie w tym roku zadanie.

Według Mojego Kalendarza Zdrowia wyzwanie na grudzień 2022 brzmi: PODSUMUJ TEN ROK!

Zadanie polega na tym, aby w dobiegającym końca roku znaleźć jeden dzień czy wieczór, który poświęcimy na refleksję i wspomnienia. Na co dzień jesteśmy zbyt zajęci, aby pomyśleć o tym, co już za nami. Dlatego w grudniu zatrzymajmy się na moment i zastanówmy, co w tym roku nas spotkało i co udało nam się osiągnąć.

Bieżący rok możemy podsumować sami, zapisując sobie nasze wspomnienia w notatniku. Mogą nam w tym również pomóc nasi bliscy – rodzina, przyjaciele, znajomi, którzy uczestniczą w naszym życiu. Zbliżające się święta to doskonała okazja do tego, aby wspólnie przejrzeć zdjęcia z tegorocznych wakacji, świąt, imprez i powspominać to, co się wydarzyło.

Wspólne wracanie do ważnych w tym roku momentów może okazać się świetną zabawą. Wszyscy uwielbiamy rozmowy zaczynające się od słów „a pamiętasz, jak…” i następujące po nich ciekawe anegdoty. Tak spędzony czas z bliskimi uruchamia w nas pozytywne emocje, sprzyja budowaniu poczucia wspólnotowości, pozwala zacieśnić więzi. Jednocześnie dzięki takim zabawnym historiom możemy prześledzić to, jak bardzo zmieniliśmy się my i nasi bliscy.

Pamiętajmy, aby podsumowując rok, skupić się na pozytywnych aspektach swojego życia. Na tym, co udało nam się osiągnąć, a nie na tym, co nam nie wyszło. Podziękujmy sobie za wytrwałość w dążeniu do celów i pomyślmy, że przed nami kolejny rok i nowe możliwości.

Żegnając ten rok, przygotujmy się na następny. Noworoczne postanowienia ułatwią nam wprowadzenie zmian w swoje życie. Bądźmy jednak rozsądni i nie bierzmy na siebie zbyt wiele wyzwań. Zastanówmy się nad tym, co ma dla nas większy priorytet i skupmy się na jednej, dwóch, maksymalnie trzech rzeczach, które będziemy realizować w nadchodzącym roku.

Pomyślmy, nad tym, co chcielibyśmy w tym roku osiągnąć. Może od zawsze chcieliśmy nauczyć się obcego języka, uprawiać jakiś sport albo zobaczyć miejsca, które zawsze chcieliśmy odwiedzić? A może chcielibyśmy polepszyć swoje samopoczucie? Zmniejszyć liczbę obowiązków i skupić się na relacjach z bliskimi? Zapiszmy swoje cele w notatniku, abyśmy o nich nie zapomnieli. Wypoczęci i zregenerowani po świątecznej przerwie zacznijmy realizować naszą listę metodą małych kroczków. Pamiętajmy, że nic nie dzieje się od razu!

Pozdrawiam cieplutko,
Doktor Lu.


Bądź na bieżąco!


@okiem_doktor_luizy

Poprzedni artykułWspólny posiłek – zasiądź do stołu z bliskimi
Następny artykułJaki wpływ na nasz organizm ma niejedzenie kolacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.