Pytanie na śniadanie – Jest ci stale zimno? Poznaj przyczyny tej dolegliwości 29.09.2021

0
819

W tym odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 8:31 min.) razem z podróżnikiem, panem Robertem Szulcem opowiedzieliśmy o kilku przyczynach, dlaczego niektórym osobom może być stale zimno. Poniżej znajdziecie streszczenie z rozmowy.

Uczucie ciągłego zimna może, ale nie musi być oznaką, że coś z naszym zdrowiem jest nie tak. Proponuję więc zacząć od badań, aby wykluczyć m.in. kłopoty z krążeniem oraz zaburzenia hormonalne.

 

Zazwyczaj tzw. „zmarźlakami” są kobiety, ponieważ to one częściej cierpią na zaburzenia pracy tarczycy, czyli hormonów, które odpowiadają m.in. za nasze uczucie ciepła. O tym, czy jest nam ciepło lub zimno decyduje również masa mięśniowa. I tutaj znowu, kobiety, szczególnie te drobne, ze względu na to, że zazwyczaj mają mniej masy mięśniowej, częściej skarżą się na uczucie zimna.

 

W takiej sytuacji rozgrzewajmy się od środka, jedząc długo gotowane potrawy, ponieważ to one mają największy potencjał ciepła. Znajdujmy w ciągu dnia czas na aktywność fizyczną i budowanie masy mięśniowej. Nie zapominajmy o piciu dużej ilości wody – w przypadku „zmarźlaków” dobra będzie woda przegotowana.

 

Pozdrawiam,

Doktor Lu.


Bądź na bieżąco!


@okiem_doktor_luizy


tiktok.com/@doktor_lu_

 

Poprzedni artykułSkoki cukru, a rytmy hormonalne
Następny artykułCo produkuje mikrobiom jelitowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.