Nawyk wypoczynku

0
306

Witajcie kochani.

Ten wpis powstał z przeznaczeniem na lipiec, ale zawarte w nim wskazówki możecie zastosować w każdym momencie Waszego życia, kiedy czujecie, że musicie odpocząć i zrobić sobie przerwę od pracy.

Nadszedł lipiec, a to oznacza, że lato zagościło u nas na dobre. Wykorzystajmy zatem piękną, słoneczną pogodę i odpocznijmy.

Jak już się pewnie domyślacie, wyzwanie na ten miesiąc to WYPOCZYNEK. To jedno z przyjemniejszych zadań, ale wbrew pozorom nie jest ono takie łatwe. Obecnie bardzo dużo pracujemy, ciągle wypadają nam pilne sprawy, przez co zapominamy o tym, co równie ważne, o odpoczynku.

Dlatego w tym miesiącu zachęcam do tego, abyśmy na chwilę odsunęli na drugi plan obowiązki i zrobili sobie taki prawdziwy reset.

Zregeneruj się

Paradoksalnie, aby osiągać zamierzone cele, wcale nie należy więcej pracować, ale utrzymywać równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Urlop jest nam potrzebny, abyśmy nabrali sił do działania. Wypoczęci jesteśmy bardziej efektywni i wydajni, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Wielu osobom w odpoczynku pomaga zmiana lokalizacji. To dobry sposób, aby przełamać rutynę i oderwać się na chwilę od obowiązków. Nie muszą to być dalekie, zagraniczne podróże. W ramach relaksu można wyjechać na wieś, nad jezioro lub w inne zaciszne miejsce.

Odpoczywaj długo

Idealny odpoczynek powinien trwać 4 tygodnie, czyli tyle, ile trwa cykl menstruacyjny. Dlaczego? Ponieważ właśnie tyle czasu potrzebuje nasz organizm, aby odpowiednio się zregenerować. Rozumiem jednak, że w dzisiejszych czasach mało kto może pozwolić sobie na tak długie wakacje.

Zazwyczaj bierzemy 7, 14 lub 21 dni urlopu i taki odpoczynek również będzie dla nas dobry. Ważne jest natomiast, aby podczas takiego wypoczynku nie myśleć już o pracy, a o relaksie.

Odpoczywaj aktywnie

Jeśli czytacie moje posty i artykuły, na pewno wiecie, że najlepiej odpoczywamy podczas aktywności fizycznych, szczególnie takich na świeżym powietrzu. Nie muszą to być oczywiście mocno angażujące sporty. Podczas wakacji świetnie sprawdzą się aktywności, takie jak: joga, pływanie, pilates, spacer.

Moją ulubioną aktywnością, którą zalecam także wszystkim moim Pacjentom, jest spacer. To świetny sposób, aby spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu i jednocześnie zapewnić sobie dzienną dawkę ruchu.

Skup się na przyjemnościach

Wykorzystajmy urlop na aktywności, na które brakuje nam czasu. Przede wszystkim spędźmy ten czas z rodziną i przyjaciółmi, z którymi czasem ciężko się spotkać z powodu obowiązków. Sięgnijmy w tym czasie po książkę, którą od dawna chcieliśmy przeczytać, ale zawsze wypadało nam coś ważniejszego. Pójdźmy do restauracji, teatru lub do kina. Podczas urlopu skupmy się na rzeczach, które sprawiają nam przyjemność.

Ja właśnie jestem na wakacjach z rodziną i wszyscy świetnie się bawimy. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, korzystając z różnych lokalnych atrakcji. A jakie są Wasze plany na wakacje? 🙂

Pozdrawiam Was cieplutko,

Doktor  Lu.

Poprzedni artykułNapoje bogate w jod
Następny artykułNiedobory u kobiet i mężczyzn – na co warto zwrócić uwagę latem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.