Herbaty i tabletki odchudzające – hit czy kit?

0
1141

W ostatnim odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 7:34 min.) razem z dietetyczką kliniczną Anną Podgórską poruszyłyśmy kwestię skuteczności odchudzających suplementów diety. Poniżej krótka relacja z rozmowy.

Przede wszystkim suplementy, jak sama nazwa wskazuje, mają tylko wspomóc coś, co i tak już robimy. Jeśli chcemy podjąć jakieś kroki w celu utraty wagi to tylko poprzez ujemny bilans kaloryczny i stałe pory posiłków. Preparaty odchudzające mogą jedynie wesprzeć nasze starania, ale czy rzeczywiście pomagają w sposób znaczący?

 

Podczas tej rozmowy poruszyłam też temat dwóch leków na odchudzanie, które mamy dopuszczone w Polsce do terapii. Nie są to oczywiście herbatki ziołowe, a zaawansowane preparaty lecznicze hamujące apetyt. Ten, który szczególnie lubię, to hormon jelitowy. Terapia nim wymaga oczywiście konsultacjii lekarskiej, szczegółowego wywiadu i szeregu badań.

 

Wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe polecam natomiast do picia jako dobrze nawadniające płyny. Co prawda nie sprawią one, że cudownie schudniemy, ale z pewnością zapobiegną odwodnieniu organizmu, co przy utracie wagi jest równie ważne.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas odchudzania? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka PNŚ – zachęcam do oglądania.

Pozdrawiam cieplutko,

Doktor Lu

Poprzedni artykułG jak ginekomastia
Następny artykułPrzyszła mamo, czy zrobiłaś już test w kierunku HIV?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.