Pytanie na Śniadanie – Herbaty i tabletki odchudzające – hit czy kit? 01.11.2021

0
715

W ostatnim odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 7:34 min.) razem z dietetyczką kliniczną Anną Podgórską poruszyłyśmy kwestię skuteczności odchudzających suplementów diety. Poniżej krótka relacja z rozmowy.

Przede wszystkim suplementy, jak sama nazwa wskazuje, mają tylko wspomóc coś, co i tak już robimy. Jeśli chcemy podjąć jakieś kroki w celu utraty wagi to tylko poprzez ujemny bilans kaloryczny i stałe pory posiłków. Preparaty odchudzające mogą jedynie wesprzeć nasze starania, ale czy rzeczywiście pomagają w sposób znaczący?

Podczas tej rozmowy poruszyłam też temat dwóch leków na odchudzanie, które mamy dopuszczone w Polsce do terapii. Nie są to oczywiście herbatki ziołowe, a zaawansowane preparaty lecznicze hamujące apetyt. Ten, który szczególnie lubię, to hormon jelitowy. Terapia nim wymaga oczywiście konsultacjii lekarskiej, szczegółowego wywiadu i szeregu badań.

Wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe polecam natomiast do picia jako dobrze nawadniające płyny. Co prawda nie sprawią one, że cudownie schudniemy, ale z pewnością zapobiegną odwodnieniu organizmu, co przy utracie wagi jest równie ważne.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas odchudzania? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka PNŚ – zachęcam do oglądania.

Pozdrawiam cieplutko,

Doktor Lu

Poprzedni artykułRadio Zet – G jak ginekomastia 20.10.2021
Następny artykułPrzyszła mamo, czy zrobiłaś już test w kierunku HIV?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.