15 objawów niedoczynności tarczycy

2
2508

W tym odcinku programu „Pytania na Śniadanie” (czas trwania 6:35 min.) rozmawialiśmy o niedoczynności tarczycy – przede wszystkim o objawach niedoczynności i problemach z nią związanych.

Wyjaśniłam, co nam dają hormony tarczycy, do czego są potrzebne i co się dzieje, jak tych hormonów nie mamy lub mamy ich za mało. Omówiliśmy też związek tarczycy z ośrodkowym układem nerwowym, z infekcją COVID-19 oraz z… płcią pacjenta.

Było to już moje czwarte wystąpienie w telewizji śniadaniowej w ciągu 3 miesięcy i przyznam, że spodobała mi się taka forma popularyzowania wiedzy medycznej. Nawet taka krótka, kilkuminutowa formuła nagrania może stać się „lampką ostrzegawczą” dla pacjenta i zmobilizować go do zadbania o swoje zdrowie i to mnie bardzo cieszy.

Doktor Lu.


Bądź na bieżąco!


@okiem_doktor_luizy


tiktok.com/@doktor_lu_

 

Poprzedni artykułJakie badania zrobić przed wizytą u lekarza endokrynologa – diabetologa (mężczyźni).
Następny artykułRegeneracja w ciągu dnia – power nap czy sjesta?

2 KOMENTARZE

  1. Pani Doktor gratuluję wystapienia. Otworzyła mi Pani oczy. Nawet nie podejrzewałam, że mogłabym mieć jakiekolwiek problemy natury tarczycowej. No ale życie zaskakuje. Po Pani wystapieniu wzięłam sie za siebie. Tydzień temu zrobiłam rozszerzony pakiet badań tarczycowych w laboratorium diagnostyki korzystając z dobrej ceny promocyjnej. I jak się okazało…no wlasnie te moje zaburzenia nastroju, zmeczenie itd… to niedoczynność tarczycy. Aktualnie zaczynam leczenie

    • Bardzo się cieszę, Pani Paulo, że udało się Pani trafić na trop przyczyny Pani problemów. Dziękuję za miłe słowa, właśnie taki cel edukacyjny mają te moje wystąpienia i jestem szczęśliwa, gdy komuś pomogą. Życzę dużo, dużo zdrówka i skutecznego leczenia. Pozdrawiam cieplutko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.