Jakie objawy na skórze mogą świadczyć o chorobie Hashimoto?

0
2909

W najnowszym odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” (czas trwania 07:50) mówiłam na temat objawów skórnych w chorobie Hashimoto. W programie wzięła udział też pacjentka, która 9 lat temu usłyszała diagnozę o tej chorobie przy okazji badań wykonywanych w ciąży.

Z tego odcinka PNŚ dowiecie się, na jakie objawy, które mogą sugerować chorobę Hashimoto, zwrócić uwagę i jakie badania są niezbędne, aby postawić diagnozę.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/59287626/7-objawow-hashimoto-na-skorze

Diagnoza choroby Hashimoto często jest niezamierzenie odwlekana w czasie, ponieważ pacjenci mają objawy skórne, które leczą u dermatologa, np. pokrzywkę, przesuszenie skóry, swędzenie, czasami łuszczenie się skóry. Tymczasem źródłem ich problemów jest choroba endokrynologiczna.

Same problemy skórne to jednak za mało, aby podejrzewać u siebie chorobę Hashimoto. Musimy pamiętać, że obecnie miewamy suchą skórę, ponieważ spożywamy za mało płynów – o tym też mówiliśmy w programie.

Chorobie Hashimoto towarzyszy więcej objawów, m.in. zmęczenie oraz zwiększenie masy ciała. 

Więcej tym, jakie jeszcze objawy mogą sugerować chorobę Hashimoto oraz jak wygląda diagnostyka tego schorzenia, dowiecie się z nagrania odcinka tutaj.

Poprzedni artykułOtyłość – czy zdołamy zahamować tendencję wzrostową?
Następny artykułREGULARNE POSIŁKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.