7 kg w 3 tyg. Drastyczna dieta Kim Kardashian

0
2217

Ostatnio miałam okazję wypowiedzieć się w roli eksperta na łamach internetowej wersji magazynu Vogue Polska. Rozmowa dotyczyła kontrowersyjnej diety, której podjęła się Kim Kardashian. Celebrytka miała schudnąć aż 7 kilo w zaledwie 3 tygodnie! Swoje stanowisko w tej kwestii zajęły także inne ekspertki, zajmujące się zdrowym żywieniem oraz aktywnością fizyczną. W artykule przyglądamy się temu, czy takie metody odchudzania są w ogóle bezpieczne dla organizmu oraz czy powinny być promowane przez influencerów.

Celebryci słyną z tego, że od czasu do czasu lubią wzbudzać kontrowersje. Przyciągają wówczas uwagę widzów i poszerzają w ten sposób grono obserwatorów. Jednak drastyczna dieta Kim Kardashian przyciągnęła uwagę nie tylko wielu jej fanów, ale także medyków i innych specjalistów, zajmujących się kwestiami żywienia.

Taka fizjologiczna utrata masy ciała, bez terapii wspomagających, nie jest możliwa. Oczywiście, jestem sobie w stanie wyobrazić, że istnieją sposoby, które sprawią, że w 3 tygodnie zobaczymy na wadze kilka kilogramów mniej, nie pozostają one obojętne dla naszego organizmu. W skrócie – nie da się w zdrowy sposób stracić tyle kilogramów w tak krótkim czasie.

Takie praktyki mogą prowadzić do zachwiania gospodarki hormonalnej organizmu. Będąc na takiej diecie, nie da się normalnie funkcjonować, a co dopiero być aktywnym fizycznie. W konsekwencji gubimy tkankę tłuszczową, ale także mięśniową. To na czym powinno nam zależeć podczas diety, to redukcja tłuszczu, a do tego niezbędny jest ruch.

Mdłości, omdlenia i brak energii za 7 kilogramów mniej to kiepski pomysł, szczególnie, że po powrocie do normalnego żywienia kilogramy wrócą do nas jak bumerang. Zdecydowanie nie jest to efektywna, ani zdrowa metoda utraty wagi i nie powinna być promowana szerszej publiczności. https://www.vogue.pl/a/szkodliwa-dieta-kim-kardashian

Poprzedni artykułWitamina C a wchłanianie hormonów tarczycy (L-tyroksyny)
Następny artykułPo czym poznać, że z hormonami jest coś nie tak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.