Poradnik zdrowia w formie eko-kalendarza na 2022 rok

0
220

Krok po kroku i udało się!

Zapowiadana niespodzianka już jest w sprzedaży. To, jak będzie wyglądać, jakie będzie mieć cechy, nie było jednak od początku takie proste i oczywiste. Pod tym kątem postawiłam sobie dość wysoko poprzeczkę.

Chciałam przygotować dla Was coś prostego w formie, a zarazem pomocnego na co dzień. Coś, co codziennie przypominałoby Wam o zdrowych nawykach i pomagałoby Wam wdrożyć je w życie. Chciałam, abyście moje porady mieli zawsze pod ręką, nawet na wakacjach, gdzie akurat nie macie dostępu do internetu.

Z taką ideą powstał Mój Kalendarz Zdrowia na rok 2022.

Jak się domyślacie, nie jest to zwykły kalendarz. Na każdy miesiąc przygotowałam Wam po jednym zadaniu, abyście krok po kroku mogli poprawić Wasze samopoczucie.

Zadania są pomyślane w taki sposób, aby każdy mógł stawić im czoła, jednak wbrew pozorom nie są one takie proste!

Mój Kalendarz Zdrowia zaprojektowałam w taki sposób, aby zawierał odpowiednio dużo miejsca na Wasze zapiski. Więc już pierwszym wyzwaniem jest to, że zachęcam Was do chwilowego oderwania się od komputerów i przeniesienia uwagi na swoje potrzeby. Pierwszym krokiem do poprawy jakości Waszego życia jest samoobserwacja i przelanie tego, co zauważyliście na papier.

W duchu idei EKO

Przygotowując dla Was kalendarz, bardzo ważną kwestią był dla mnie papier. W sieci piszemy bardzo dużo. Te informacje krążą w chmurze, która nie zaśmieca naszej planety.

Natomiast często kiedy musimy na szybko zapisać coś fizycznie, na kartce, kończy się to tak, że notatkę zapisujem na czymkolwiek, na paragonie, bilecie, kopercie z korespondencją. Mój Kalendarz Zdrowia jest nie jest ani duży ani ciężki (dostępne są dwa rozmiary, szczegóły w linku pod wpisem), możecie mieć go przy sobie i zapisywać z czystym sumieniem. Jego papier stworzono w jednej z najbardziej przyjaznych środowisku papierni, używając do produkcji jedynie 1/5 normy. Na wyprodukowanie 1 tony takiego papieru potrzebny był zaledwie 1 m³ wody, czyli tyle, ile średnio do produkcji tylko 1 pary dżinsów!

Okładki z kolei powstały z materiałów składających się w dużej mierze z odpadów. Zielona  z 40% odpadów z jabłek (po produkcji soku), a granitowa jest w 50% z mieszanych odpadów recykingowych.

Mój Kalendarz Zdrowia jest więc nieprzypadkową nazwą.

Chciałam, aby każdy mógł się z nim utożsamić, aby każdy z nas mógł codziennie wykonać krok ku lepszemu i zdrowszemu życiu. Bo składają się na niego małe, ale bardzo znaczące wybory, te zdrowotne, jak i konsumenckie.

Pozdrawiam cieplutko,
Doktor Lu.

Mój Kalendarz Zdrowia 2022 – więcej szczegółów

Poprzedni artykułZwierciadło.pl – Co produkuje mikrobiom jelitowy? 17.09.2021
Następny artykułDejodynaza i hormony tarczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.